Gator G-LCD-TOTE60 Padded LCD Transport Bag - 60"
Rental for Schools
Accessories
Images for illustrative purposes only.
Gator G-LCD-TOTE60 Padded LCD Transport Bag - 60" - G-LCD-TOTE60 Padded LCD Transport Bag - 60"
Loading product options
Overview
Features
Padded Nylon Carry Tote Bag for Transporting 60″ LCD Screens
Features
Fits Screens Up to 60"
25mm of PE Foam Padding Ensures 360-Degree Impact Absorption
Tricot Fabric Lining Offers Form-Fitting Interior that is Both Sturdy and Soft
A Dual-Zipper Enclosure Allows for Easy Loading and Unloading
Durable Padded Nylon Handles and Removable Shoulder Strap Give You a Firm Grip on Your Gear
Internal dimensions: 54.50" x 31.50" x 5.00"